Polecamy

Małe akcesoria do ćwiczeń, które warto mieć przy sobie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aby przeprowadzić skuteczny trening, nie trzeba wcale zaopatrywać się w drogi sprzęt. W zupełności wystarczą przystępne cenowo akcesoria do ćwiczeń, które z łatwością zmieszczą się nawet w małym mieszkaniu czy w pomieszczeniu biurowym. W jakiego rodzaju produkty warto się zaopatrzyć, chcąc rozpocząć swoją przygodę z ćwiczeniami w domu lub w pracy?

Hantle

To popularny i niezwykle uniwersalny sprzęt, z którego z powodzeniem korzystać mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Hantli można używać do ćwiczeń na większość partii mięśniowych. Z ich pomocą wykonywać można między innymi wyciskanie, rozpiętki, zgięcia ramion i tricepsów, wypady, wyskoki, przysiady oraz wiosłowanie.

Jak dopasować ciężar hantli? Najlepszym rozwiązaniem dla mężczyzn będą modele o wadze od 15 do 22 kilogramów. Jeżeli chodzi natomiast o kobiety, na początek zaopatrzyć powinny się one w hantle o ciężarze między 0,5 a 1 kilogram i stopniowo go zwiększać. Godnymi polecenia są produkty bitumiczne lub żeliwne, do których można dopasowywać dodatkowe talerze. Jak powinny wyglądać ćwiczenia z wykorzystaniem hantli? Niezwykle ważne jest tutaj to, aby nie blokować łokci i kolan w czasie wyprostu. Wdech należy brać w momencie, w którym podnosimy hantle do góry.

Kettlebell

Kettlebell to kolejny bardzo uniwersalny sprzęt, który znakomicie sprawdzi się podczas codziennego treningu. Pozwala on na wykonywanie efektywnego, zróżnicowanego treningu całego ciała. Kettlebell wykorzystywać można podczas robienia przysiadów, wyciskania nad głową czy martwego ciągu. Regularne ćwiczenia z jego pomocą to sprawdzony sposób na poprawę wytrzymałości i koordynacji ruchowej, zwiększenie siły oraz pozbycie się nadmiaru kilogramów.

Trening z wykorzystaniem Kettlebell – zalety.

➡️Posiadając jeden odważnik kulowy można wykonać trening angażujący całe…

Opublikowany przez Mateusz Kozłowski – Trener Niedziela, 24 marca 2019

Jak wybrać idealny kettlebell? Kluczową kwestią jest tutaj jego ciężar. Osoby, które chcą używać go do robienia złożonych, dynamicznych ćwiczeń, takich jak chociażby rwanie czy wymachy, powinny zaopatrzyć się w odważniki o wadze około 16-20 kg. Doświadczeni sportowcy trenować mogą natomiast z nieco cięższym kettlebellem.

Gumy do ćwiczeń

Stanowią one nieodłączny element wyposażenia osób dbających o rozwój i kondycję mięśni. Dostępne na sklepowych półkach produkty tego typu różnią się od siebie kolorem. Każdy z nich to inna grubość gumy, a co za tym idzie – odmienna siła rozciągania. Do wyboru mamy modele mini band oraz power band. Pierwsze z nich są mało rozciągliwe i krótkie. Do ich produkcji wykorzystuje się cienki lateks. Jeżeli chodzi natomiast o gumy power band, są one grubsze, dłuższe i bardziej rozciągliwe. Główną zaletą ćwiczeń z wykorzystaniem tego typu akcesoriów jest to, że angażują one niemalże wszystkie partie mięśniowe. Jako że stawiają one opór, pozwalają na skuteczne budowanie i rzeźbienie mięśni. Gum treningowych używać można podczas treningu barków, ramion, ud oraz pośladków.

TRENING Z GUMAMI OPOROWYMI CZY WARTO❓ ANALIZA 👇

Bodźcem, który umożliwia budowanie masy mięśniowej jest napięcie. Aby…

Opublikowany przez Body Condition Center Piątek, 8 maja 2020

Taśmy TRX

To poręczne, wytrzymałe, uniwersalne akcesoria pozwalające na wykonywanie rozmaitych ćwiczeń. Trening z wykorzystaniem taśm TRX rozwija całe ciało, angażując do pracy wiele różnych grup mięśniowych równocześnie. To sprawdzony sposób na wysmuklenie sylwetki i wzrost siły. Tego typu taśmy montuje się na specjalnym drążku lub uchwytach. System regulacji pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych możliwości.

Taśmy podwieszane ciągle zyskują na popularności – stały się podstawowym wyposażeniem każdej siłowni. 🦵

Trening na TRX,…

Opublikowany przez Darek Więcław – trener personalny Wtorek, 6 października 2020

Piłka gimnastyczna

Tego typu piłki doskonale sprawdzają się zarówno podczas ćwiczeń korekcyjnych czy rehabilitacji, jak i zajęć fitness, takich jak TBC, ABT czy Fat Burning. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykorzystać je podczas ćwiczeń w domu. Poszczególne modele piłek mogą różnić się od siebie materiałem czy średnicą. Trening z ich użyciem angażuje mięśnie głębokie odpowiadające za utrzymywanie równowagi. Piłek gimnastycznych z powodzeniem mogą używać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane.

Zdjęcie wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tandemowy skok ze spadochronem jako prezent – jak sprawić radość swoim najbliższym?
Tandemowy skok ze spadochronem jako prezent – jak sprawić radość swoim najbliższym?
Skok ze spadochronem w tandemie to niezapomniane doświadczenie, które może stać się doskonałym prezentem dla bliskiej osoby. W tym artykule przedstawiamy, jak skok w tandemie ze spadochronem może być doskonałym prezentem dla bliskiej osoby, jakie emocje towarzyszą temu wydarzeniu oraz jak zaplanować taki prezent.
Bieganie pod pełną kontrolą. Smartwear opanowuje światowe bieżnie!
Bieganie pod pełną kontrolą. Smartwear opanowuje światowe bieżnie!

Chcesz wycisnąć z treningu biegowego jeszcze więcej? Sprawdź, jak działa smartwear i czym się charakteryzuje!

Jakie akcesoria sportowe podniosą komfort twojego treningu?
Jakie akcesoria sportowe podniosą komfort twojego treningu?
Odkryj świat sportowych akcesoriów, które zapewnią Ci komfort podczas treningu. Dowiedz się, jak poprawiają efekt treningów i podnoszą Twoją wydajność.
Ostatnie wpisy