Polecamy

Odżywki dla e-sportowców – pomysł na biznes polskiej firmy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli wierzyć statystykom, w Polsce jest około 16 000 000 graczy oraz ponad 2 000 000 miłośników e-sportu! Mimo to, do tej pory żadna firma nie zdecydowała się stworzyć dedykowanej im linii produktów. Wyjątek stanowi najnowszy produkt od Gaminate, czyli napój energetyczny dla profesjonalnych gamerów.

Gaminate – co to za firma i jakie produkty oferuje?

Gaminate to polska firma założona przez Piotra Tytyka, Roberta Samaruka oraz Marcina Leśniaka. Są oni twórcami jedynego w Polsce zdrowego napoju energetycznego dedykowanego graczom komputerowym. W przeciągu pół roku działalności Gaminate udało się pozyskać ponad 3 000 klientów, którzy zakupili do tej pory produkty o łącznej wartości przekraczającej 300 000 złotych.

Jak twierdzą założyciele firmy, sekretem przepisu na ich innowacyjny biznes było połączenie zawodowego doświadczenia oraz pasji. Przez lata pracowali oni w branży spożywczej, dzięki czemu dysponują niezbędną wiedzą na temat tworzenia produktu, projektowania marki oraz docierania do wybranej grupy odbiorców. Tym, co łączy twórców Gaminate, jest również zamiłowanie do gier komputerowych.

Czym jest Gaminate

Co wyróżnia Gaminate spośród innych napojów energetycznych dostępnych na sklepowych półkach? Oto garść najważniejszych informacji na jego temat:

Efekty:

•  Gaminate jest produktem opracowanym w celu sprostania wysokim oczekiwaniom profesjonalnych zawodników e-sportu;

•  Suplement ten gwarantuje długotrwałą, maksymalną wydolność umysłową przez okres od 3 do 6 godzin;

•  W ciągu kilkunastu minut od spożycia produktu, użytkownik liczyć może na przypływ długotrwałej energii, poprawę szybkości reakcji, wzrost zdolności poznawczych oraz wzmożoną zdolność skupienia uwagi;

•  Efektami kilkutygodniowej suplementacji są: stałe podniesienie zdolności poznawczych, umiejętności koncentracji i szybkości reakcji. Związane jest to ze wzrostem poziomu aktywnych składników Gaminate w organizmie gracza;

Składniki:

Jednym ze składników Gaminate jest l-tryptofan. To jeden z ośmiu aminokwasów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a w szczególności ośrodkowego układu nerwowego. Jako że nie jesteśmy w stanie samodzielnie go syntezować, konieczne jest dostarczanie go z zewnątrz – czy to pod postacią pokarmu, czy w formie suplementów.

Jak pokazują wyniki badań, nawet krótka suplementacja l-tryptofanem jest w stanie przynieść pozytywne efekty, takie jak poprawa pamięci roboczej i wzrokowo-przestrzennej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz sprawności psychomotorycznej.

Aminokwas ten jest jedynym naturalnym prekursorem serotoniny, zwanej również hormonem szczęścia. Przekłada się to na poprawę nastroju oraz wzrost odporności na stres. Suplementowanie l-tryptofanu w pozytywny sposób wpływa na wydolność fizyczną organizmu, co przekłada się na możliwość wydłużenia czasu wykonywanych ćwiczeń o ponad połowę;

Gaminate zawiera w swoim składzie również l-teaninę. Jest to aminokwas należący do tak zwanych substancji nootropowych, które oddziałują na aktywność mózgu i jego gospodarkę neruoprzekaźnikową, wpływając w pozytywny sposób na funkcje poznawcze.

L-teanina przyczynia się do poprawy czasu reakcji, zdolności uczenia się, wzrostu uwagi wzrokowej oraz obniżenia rytmu serca. Wykazuje ona także działanie antystresowe przeciwnowotworowe oraz poprawiające funkcjonowanie naczyń krwionośnych;

W składzie napoju energetycznego dla graczy Gaminate znajduje się także Bakopa Monnieri, czyli wyciąg z bakopy drobnolistnej znany w medycynie indyjskiej od kilku tysięcy lat. Przyczynia się on do poprawy pamięci, zdolności skupienia i koncentracji uwagi, zdolności poznawczych oraz zdolności uczenia się i kodowania informacji. Wyciąg ten posiada również właściwości uspokajające oraz antystresowe.

Gaminate – dlaczego jest lepszy niż energetyki?

Gdyby Tomir był lekarzem, opowiedziałby czym jest Gaminate…
…ale jest po prostu zwykłym graczem 😎

Opublikowany przez GaminatePro Poniedziałek, 7 grudnia 2020

Foto wyróżniające: piqsels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skuteczne wsparcie rodzinne może przyczynić się do walki z nałogiem?
Jak skuteczne wsparcie rodzinne może przyczynić się do walki z nałogiem?
Odkryj, jak wsparcie rodziny może stać się nieocenionym narzędziem w walce z uzależnieniem. Poznaj strategie i metody, które pomagają osobom zmagającym się z nałogiem w powrocie do zdrowia.
Odkrywamy tajniki wyboru odpowiedniej piłki do gry w piłkę nożną
Odkrywamy tajniki wyboru odpowiedniej piłki do gry w piłkę nożną
Rozpoczynając swoją przygodę z piłką nożną, czy to jako początkujący zawodnik, trener czy rodzic młodego gracza, jednym z najważniejszych elementów, który wymaga uwagi, jest piłka.
Jak naturalne składniki suplementów diety mogą wspomagać proces redukcji tkanki tłuszczowej?
Jak naturalne składniki suplementów diety mogą wspomagać proces redukcji tkanki tłuszczowej?
Dowiedz się, jak składniki naturalne popularnych suplementów diety mogą przyspieszyć proces redukcji tłuszczu. Odkryj możliwości, które daje Ci natura i zacznij zdrową dietę na wiosnę.
Ostatnie wpisy